کد خبر : 304040

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 20 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان سيستان وبلوچستان
• سیستان‌وبلوچستان ۵۰ موقوفه قرآنی دارد
رییس اداره امور قرآنی اوقاف سیستان و بلوچستان: از ۵۰ موقوفه قرآنی دارای پرونده در اوقاف استان تنها تعداد انگشت‌شماری در حال فعالیت هستند.
مرتضی کوچکی، رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان، در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌ و بلوچستان، گفت: در حال حاضر ۵۰ موقوفه قرآنی دارای پرونده در اوقاف استان ثبت شده، اما تنها تعداد انگشت‌شماری در حال فعالیت هستند.
 
وی ادامه داد: علی‌رغم نیاز شدیدی که نسبت به وقف قرآنی در استان وجود دارد، بسیاری از این موقوفات به‌صورت زمین هستند، بنابراین نیاز به واقف و سرمایه‌گذارانی داریم که این موقوفات را به بهره‌برداری برسانند.
 
کوچکی با اشاره به اینکه سهم موقوفات با نیات مرتبط با قرآن تنها یک درصد است، افزود: مدیریت اوقاف استان همچنین به دنبال آن است که توجه خیرین را در خصوص احیا و ساخت و ساز این موقوفات که بیشتر به صورت زمین مسکونی و تجاری است، جلب کند.
 
رییس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد: معاونت فرهنگی اجتماعی اوقاف استان نیز در زمینه ایجاد موقوفات قرآنی تلاش بسیار خوبی دارد و امیدواریم با فعالیت انجمن یاوران وقف قرآنی، برپایی نمایشگاه‌های تبلیغی، پایگاه‌های قرآنی بقاع متبرکه و مشاورین وقف استان شاهد رشد وقف قرآنی در استان باشیم.