کد خبر : 304049

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 20 تیر 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان سيستان وبلوچستان
• برگزاری طرح نشاط معنوی در 8 پایگاه معنوی استان سیستان و بلوچستان
مدیرکل اوقاف سیستان و بلوچستان: طرح تابستانی نشاط معنوی از 16 تیرماه در هشت بقعه متبرکه استان آغاز شده و تا پایان مردادماه ادامه دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام محسن مومنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان گفت:طرح تابستانی نشاط معنوی از 16 تیرماه امسال در هشت بقعه متبرکه استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و تا پایان مردادماه ادامه دارد.
 
مؤمنی مقدم با بیان اینکه در این طرح از ظرفیت معنوی مساجد در جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان استفاده می شود اظهار کرد: این طرح ویژه دانش آموزان در رده سنی 7 الی 18 سال و در دو بخش مجزا برای دختران و پسران برگزار می شود.
 
وی بیان کرد: غنی سازی اوقاف فراغت نوجوانان و تبدیل اماکن مذهبی به قطب فرهنگی از مهمترین اهداف برگزاری این طرح است.
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان برگزاری کلاس‌های آموزش معارف اسلامی شامل حفظ و قرائت قرآن کریم، اخلاق و سبک زندگی، فعالیت های ورزشی و هنری و برپایی اردو‌های تفریحی – زیارتی را از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده در قالب طرح نشاط معنوی عنوان کرد.
 
وی با بیان اینکه محتوای آموزش های ارائه شده در این طرح به صورت هماهنگ و برنامه ریزی شده است تصریح کرد: ۴۵ مبلغ اعزامی و پنج مبلغ بومی در این طرح مشارکت دارند.
 
مؤمنی مقدم با اشاره به ایجاد 14وقف در قالب در نشاط معنوی سال 96 گفت: امیدواریم این طرح امسال نیز برکات خوبی داشته و در معرفی وقف به ویژه برای نسل جدید مؤثر واقع شود.