کد خبر : 308367

تاریخ درج خبر : سه شنبه 27 شهریور 1397
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان سيستان وبلوچستان
• ثبت ۶۷ وقف جدید در سیستان‌ و بلوچستان
معاون فرهنگی اوقاف سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۶۷ وقف جدید در سطح استان به ثبت رسیده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سیستان و بلوچستان،حجت‌الاسلام محسن اشرفیان، معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان ‌و بلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۶۷ وقف جدید در سطح استان به ثبت رسیده است.
 
وی با بیان اینکه عمده این موقوفات زمین و ملک بوده که با نیت ساخت مسجد و نیات خیر و عام‌المنفعه صورت گرفته است، اظهار کرد: بیشترین آمار وقفیات جدید، به شهرستان زابل با ۲۸ وقف اختصاص دارد.
 
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان افزود: سنت حسنه وقف یکی از مهمترین مظاهر احسان، نیکوکاری، خدمت به همنوعان و کمک به مصالح جامعه است که نام نیک را ماندگار می‌کند.
 
وی بیان کرد: رویکرد اداره اوقاف با توجه به نیازهای جدید در جامعه، سوق دادن نیات خیرخواهانه مردم به این سو و افزایش وقف‌های مشارکتی در جامعه است.
 
اشرفیان عنوان کرد: جامعه ما امروزه در حوزه‌های مختلف از جمله تحصیل و آموزش، اشتغالزایی، درمان و تأمین جهیزیه برای دختران بی بضاعت، نیاز به یاری واقفان دارد، فلذا شایسته است که این مسائل نیز مورد نظر واقفان قرار داشته باشد.