کد خبر : 324317

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 13 تیر 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان سيستان وبلوچستان
• حضور ۱۱۰ شرکت‌کننده در مسابقات قرآنی اوقاف سیستان و بلوچستان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: مرحله استانی چهل و دومین دوره رقابت‌های سراسری قرآن کریم ۲۰ تیرماه امسال با حضور ۱۱۰ شرکت‌کننده در دانشکده علوم قرآنی زاهدان برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام محسن مؤمنی‌مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان‌ در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: مرحله استانی چهل و دومین دوره رقابت‌های سراسری قرآن کریم ۲۰ تیرماه امسال با حضور ۱۱۰ شرکت‌کننده در دانشکده علوم قرآنی زاهدان برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه این شرکت‌کنندگان، نفرات برگزیده مرحله شهرستانی هستند، افزود: مرحله شهرستانی این دوره از رقابت‌های قرآنی اردیبهشت‌ماه با حضور یک‌هزار نفر در شهرستان‌های زاهدان، زابل، ایرانشهر و زهک برگزار شد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد: نفرات برتر مرحله استانی در رشته‌های حفظ ۱۰ جزء، ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم، قرائت، ترتیل، اذان و دعاخوانی به مرحله کشوری راه می‌یابند.
 
مؤمنی‌مقدم اظهار کرد: داوری این سری از مسابقات قرآنی توسط ۱۲ نفر از اساتید کشوری و استانی انجام خواهد شد. حضور عموم علاقه‌مندان برای استماع تلاوت‌ها و مشاهده رقابت‌های قرآنی آزاد است.