کد خبر : 327827

تاریخ درج خبر : سه شنبه 12 شهریور 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان سيستان وبلوچستان
• آغاز طرح «بصیرت عاشورایی» در ۶۰ بقعه و مسجد سیستان‌ و بلوچستان
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان‌وبلوچستان گفت: همزمان با آغاز ماه محرم، سوگواره «بصیرت عاشورایی» در ۶۰ مسجد و بقعه متبرکه سطح استان برگزار می‌شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام محسن مؤمنی‌مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان‌ و بلوچستان، در گفت‌وگو با ایکنا، گفت: طبق سنت هر ساله، همزمان با آغاز ماه محرم، سوگواره «بصیرت عاشورایی» در مساجد و بقاع متبرکه سطح استان برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه امسال ۶۰ مکان متبرکه اعم از مسجد و بقعه میزبان این طرح است، افزود: برنامه‌هایی که در قالب این طرح اجرا می‌شود، شامل ویژه‌برنامه «لبیک یا حسین»، «شیرخوارگان حسینی»، «أحلی من العسل» و «رهروان زینبی» است.
 
مدیرکل اوقاف استان اظهار کرد: ویژه‌برنامه «لبیک یا حسین» دوم محرم، «احلی من العسل» یا همایش نوجوانان حسینی با همکاری آموزش و پرورش در هفتم ماه محرم و همایش «رهروان زینبی» نیز دوازدهم این ماه برگزار خواهد شد.
 
وی بیان کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه و همچنین اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان در موضوعات روضه‌خوانی، عزاداری و اطعام عزاداران از جمله اهداف اجرای طرح بصیرت عاشورایی است.
 
مؤمنی‌مقدم گفت: با اجرای این طرح در حقیقت به‌دنبال آن هستیم که بصیرت جامعه نسبت به قیام عاشورا را افزایش دهیم؛ قیامی که توسط پاک‌ترین انسان‌های زمانه صورت گرفت و پیام آن آزادگی و تن ندادن به حکومت ظلم و فساد بود.