• امروز دوشنبه هجدهم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه یکپارچه ارائه خدمات میزخدمت الکترونیک سازمان اوقاف و امور خیریه

سامانه تدارکات الکترونیک

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

خادمین مساجد نسبت به پرداخت حق بیمه خود اقدام نمایند

خادمین مساجد نسبت به پرداخت حق بیمه خود اقدام نمایند

اداره کل اوقاف وامور خیریه سیستان وبلوچستان از سال 86 اقدام به بیمه خادمین مساجد نموده است.

 سه شنبه 8 اسفند 1391   3278  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه سیستان وبلوچستان : اداره کل اوقاف وامور خیریه سیستان وبلوچستان از سال 86 اقدام به بیمه خادمین مساجد نموده است.
 
طبق بند "ض " تبصره 14 قانون بودجه سال 86 کل کشور، 27/20 درصد حق بیمه متعلقه توسط دولت تامین شده و 27/7 درصد آن توسط بیمه شده ( خادم ثابت مساجد) پرداخت می شود.
ضمن آنکه این افراد مشمول قانون کار نبوده و بالتبع آن مشمول 3 درصد بیمه بیکاری نخواهند بود.
بر اساس این گزارش ، با توجه به توافقات صورت گرفته فی مابین وزارت رفاه و تامین اجتماعی ، سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان تامین اجتماعی ، خادمین ثابت مساجد مشمول این بخشنامه ، افرادی هستند که صرفا به عنوان خادم ثابت در مساجد کشور شاغل بوده و با معرفی سازمان اوقاف وامور خیریه و ادارات تابعه آن طبق قانون تامین اجتماعی تحت پوشش بیمه صاحبان حرف ومشاغل آزاد این سازمان قرار گرفته و از تعهدات قانونی بهره مند می شوند.
همچنین طبق این بخشنامه ، سازمان اوقاف و امور خیریه و ادارات تابعه آن مسئولیت تهیه و تنظیم لیست حق بیمه خادمین ثابت مساجد را بر عهده خواهند داشت.
لازم به ذکر است، بر اساس تبصره این بخشنامه ، هیچگونه رابطه کارگری وکارفرمایی ، فیمابین سازمان اوقاف و امور خیریه و خادمین ثابت مساجد وجود نخواهد داشت.
برهمین اساس از کلیه خادمین مساجد استان خواسته می شود هرچه سریعتر با مراجعه به ادارات اوقاف استان نسبت به تسویه حساب وپرداخت بدهی خود اقدام نمایند تا تبعات منفی این امر شامل آنان نگردد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار