• امروز یک شنبه بیست و نهم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در سیستان و بلوچستان برگزار می شود

آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در سیستان و بلوچستان برگزار می شود

سرپرست معاونت فرهنگی اوقاف استان: برای نخستین بار در استان آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

 سه شنبه 3 بهمن 1396   118  0      


به گزارش روابط عمومی اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان، به نقل از خبرگزاری بسیج، سرپرست معاونت فرهنگی اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان گفت: برای نخستین بار در استان و همزمان با سراسر کشور آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
حجت الاسلام هاشم رعنایی اظهار کرد: این آزمون با همکاری نهاد‌های فرهنگی و قرآنی استان در ۴ رشته مفاهیم، حفظ، نهج‌البلاغه، و تدبر در قرآن ویژه کارکنان دستگاه‌های اجرایی، استان برگزار می‌شود.
وی افزود: ثبت نام برای این آزمون از ۸ آبان ماه آغاز شد و تا ۳۰ آبان ماه ادامه داشت که با توجه به استقبال گسترده عامه مردم تا ۶ بهمن ماه تمدید شد.
وی تصریح کرد: در تلاشیم تا با برگزاری این آزمون‌ها به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله) در خصوص پرورش ۱۵ میلیون حافظ قرآن عمل کنیم.
وی خاطرنشان کرد: آزمون فوق در دهم اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود و به برگزیده گان هر بخش جوایز ارزنده‌ای نظیر حج عمره و عتبات عالیات اهداء می‌شود.
سرپرست معاونت فرهنگی اوقاف و امورخیریه استان گفت: برگزاری آزمون‌ها و ویژه برنامه‌های قرآنی دستاورد‌هایی همچون شناسایی و معرفی نخبگان و استعداد‌های درخشان قرآنی و ایجاد انگیزه در بین عموم مردم  را به ارمغان می‌آورد.
رعنایی با اشاره به ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی قرآن کریم گفت: این آزمون‌ها کمک می‌کند تا بانک جامع اطلاعاتی قرآن کشور در رشته‌های مختلف قرآن و عترت تکمیل و بروز رسانی شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار