• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تبلیغ وقف، مدیون تلاش های اهل قلم است

تبلیغ وقف، مدیون تلاش های اهل قلم است

مدیرکل اوقاف سیستان و بلوچستان: فرهنگ وقف به ویژه در استان پهناور و پرجمعیت سیستان و بلوچستان باید ترویج شود؛ و بخش مهمی از تبلیغ وقف مدیون تلاش های اهل قلم است.

 پنج شنبه 7 تیر 1397   54  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در جمع اصحاب رسانه به اهمیت قلم اشاره کرده و گفت: در اهمیت و جایگاه قلم همین بس که خداوند سوره ای از قرآن کریم را به نام قلم نام گذاری کرده و در آن به قلم قسم یاده کرده و این نشان از تأثیر گزاری قلم برای اعتلای فرهنگ در جوامع مختلف دارد؛ و از این جهت باید اصحاب رسانه افتخار کنند که در چنین حوزه مهمی فعالیت می کنند.
 
حجت الاسلام محسن مؤمنی مقدم گفت: وقف اختصاص به گروه، دین و مذهب خاصی ندارد؛ سابقه وقف به خلقت انسان برمی گردد و کمک به هم نوع در همه ی ادیان گذشته بوده است.
 
وی افزود: وقف از معدود احکام و سنت های الهی است که ابداع شده از سوی اسلام نیست بلکه پیش از اسلام نیز وجود داشته، اما خداوند و شارع قدس بر آن مهر تأیید زده و آن امضا و ابقاء کرده در حالی که بسیاری از سنت هایی که پیشاز اسلام وجود داشته، اسلام آنها متوقف و تعطیل کرده است.
 
مدیرکل اوقاف استان تأکید کرد: هریک از فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، نیازمند یک پشتوانه اقتصادی است و وقف این ظرفیت را دارد که پشتوانه ی فعالیت های گوناگون قرار بگیرد. حتی رسالت رسول اکرم (ص) به پشتوانه ثروت حضرت خدیجه (س) نشر یافت.
  
وی افزود: فرهنگ وقف به ویژه در استان پهناور و پرجمعیت و با تنوع گسترده فرهنگی و قومیتی سیستان و بلوچستان باید ترویج شود. و بخش مهمی از تبلیغ وقف مدیون تلاش های اهل قلم است.
 
وی خاطرنشان کرد: یکی از ابعاد اطلاع رسانی وقف، تبلیغ در زمینه عرصه های وقف به ویژه عرصه های مورد نیاز روز جامعه است. باید این مردم با این عرصه ها آگاه شوند تا فقط وقف را مختص به مسجد و حسینیه ندانند.
 
مؤمنی مقدم در پایان یادآور شد: وقف جزء باقیات الصالحات است یعنی عمل صالحی که برکت و پاداش آن با مرگ پایان نمی یابد و هر زمان که منافع آن موقوفه جاری باشد به واقف پاداش داده می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار