• امروز شنبه چهاردهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

میز خدمت

سامانه شکايات

سامانه تدارکات الکترونیک

خدمات غيرحضوري

ثبت 120 وقف جدید در سیستان و بلوچستان

ثبت 120 وقف جدید در سیستان و بلوچستان

مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان گفت: 120وقف جدید از ابتدای سال 97 تا کنون در استان به ثبت رسیده است.

 سه شنبه 9 بهمن 1397   205  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام محسن مؤمنی مقدم، مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان گفت: 120 وقف جدید از ابتدای سال 97 تا کنون در استان سیستان و بلوچستان ایجاد و در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه به ثبت رسیده است.
 
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان با بیان اینکه غالب این وقف ها مسجد محور هستند اظهار کرد: از مجموع وقف های ایجاد شده در سال جاری، 38 وقف در شهرستان زابل، 36 وقف در شهرستان زاهدان، 26 وقف در ایرانشهر و 20 وقف متعلق به شهرستان زهک می باشد.
 
وی بیان کرد: با وجود اینکه دامنه نیات وقف بسیار گسترده است و همه جوانب زندگی بشریت را در نظر می گیرد اما متأسفانه همچنان واقفین و خیرین عزیز ایجاد مسجد و برگزاری مراسمات مذهبی را نمونه بارز وقف و امورخیریه تصور می کنند.
 
مؤمنی مقدم یادآور شد: همان طور که در روایات آمده «من لا معاش له لا معاد له» تا زمانی که نیازهای اولیه انسان برطرف نشود به طور قطع گرایش به امور دینی نیز به اندازه کافی نبوده و یا از بازدهی خوبی برخوردار نخواهد بود.
 
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان عنوان کرد: امیدواریم با فرهنگ سازی هرچه بیشتر و بهتر نیات وافقین و خیرین به سمت نیازهای روز استان از جمله آموزش، ایتام، ازدواج جوانان و تهیه جهیزیه، اشتغال، مسکن، نیازمندان، حوزه های علمیه، بهداشت و درمان نزدیک شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار