• امروز یک شنبه بیست و نهم اردیبهشت  1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیک

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف با ویژگی ماندگاری خود راهکار خوبی برای مبارزه با فقر است

وقف با ویژگی ماندگاری خود راهکار خوبی برای مبارزه با فقر است

مدیرکل اداره اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان گفت: از آنجا فقر در همه ادوار زندگی انسان با شدت و ضعف وجود داشته، وقف با ویژگی ماندگاری خود راهکار خوبی برای مبارزه با این معضل اجتماعی است.

 جمعه 24 اسفند 1397   42  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام محسن مؤمنی مقدم، مدیرکل اداره اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان گفت: وقف سنت حسنه ای است که از دیرباز به اشکال مختلف در تاریخ بشر وجود داشته و اسلام آن را در مسیری روشن، منطقی، هدفدار، مترقی و دقیق قرار داده است.
 
مؤمنی مقدم اظهار کرد: از آنجا فقر در همه ادوار زندگی انسان با شدت و ضعف وجود داشته، وقف با ویژگی ماندگاری خود راهکار خوبی برای مبارزه با این معضل اجتماعی است.
 
وی افزود: با توجه به این که وقف، پیش از اسلام نیز وجود داشته و اختصاص به مذهب خاصی ندارد بنابراین مشخص می شود که ذات و فطرت بشر علاقمند به ایثار مال، کمک به همنوع و مبارزه با فقر است.

مدیرکل اداره اوقاف و امورخیریه استان گفت: متأسفانه فقر معضلی است که در همه ی حوزه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، بهداشت و سلامت و غیره مشاهده می شود.
 
وی تأکید کرد: دامنه وقف گسترده است و محدود به حوزه خاصی نیست لذا می تواند در همه حوزه های مذکور ورود کرده و تأثیرات خوبی از خود به جای بگذارد.
 
مؤمنی مقدم اظهار کرد: وقف می تواند در زمینه اشتغال زایی، افزایش تولید، پیشرفت علم و فناوری، بهبود وضعیت بهداشت و درمان، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کمک به انجام انواع فعالیت های فرهنگی از جمله تولید و نشر محصولات فرهنگی، کمک به تحصیل نیازمندان و هزاران موضوع دیگر تأثیرات شگرفی از خود به جای بگذارد.
 
وی ادامه داد: با توجه به همه اثرات و کارکردهای خوب و متنوع وقف درجامعه، اگر تنها وقف را به ساخت مسجد و حسینیه و یا برگزاری مراسمات مذهبی محدود کنیم حقیقتاً اجحاف بزرگی در حق وقف و جامعه خواهد بود.
 
مدیرکل اداره اوقاف و امورخیریه یادآور شد: اگر وقف مطابق با نیازهای روز جامعه ایجاد شود می تواند خدمات مؤثری برای مردم و جامعه ارائه دهد و بسیاری از چالش ها، مشکلات و کاستی های جامعه را مرتفع کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار