• امروز یک شنبه بیست و ششم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیک

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سیستان و بلوچستان

برگزاری چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سیستان و بلوچستان

مدیر کل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در دو بخش خواهران و برادران ویژه بزرگسالان فروردین و اردیبهشت امسال برگزار می شود.

 چهارشنبه 21 فروردین 1398   78  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام مؤمنی مقدم،مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان گفت: چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سطوح شهرستانی، استانی، کشوری و بین المللی و در دو بخش خواهران و برادران ویژه بزرگسالان فروردین و اردیبهشت امسال برگزار می شود.
 
مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: این مسابقات در رشته های: حفظ 5 جزء، 10 و 20 جزء و حفظ کل، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، اذان و دعاخوانی و همچنین در رشته های معارفی: حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث، تفسیر قرآن ویژه اهل سنت (مرحله استانی) برگزار می شود.
 
وی افزود: رشته های آوایی و نغمات دینی نیز شامل همسرایی و همخوانی قرآن کریم بوده و رشته های: آثار دو یا چند زبانه «عربی، فارسی، انگلیسی، ترکی و ...»، انشاد انفرادی «تکخوان محور» ویژه برادران و به صورت ارسال آثار می باشد.
 
مؤمنی مقدم تصریح کرد: داشتن تابعیت ایرانی، عدم اشتغال به تحصیل در مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش، و داشتن حداقل 18 سال از شرایط شرکت در این مسابقات است.
 
وی ادامه داد: افراد زیر 18 سالی که دانش آموز نیستند می توانند در مسابقات بزرگسالان و دانش آموزان بالای 18 سال باید در مسابقات دانش آموزی شرکت کنند.
 
مدیر کل اوقاف و امورخیریه استان یادآور شد: همچنین طلاب حوزه های علمیه و دانشجویان صرفاً در طول مدت تحصیل و سربازان در طول مدت خدمت نظام وظیفه با ارائه گواهی معتبر می توانند در شهرستان محل تحصیل یا خدمت و شاغلان دستگاه های دولتی و غیردولتی با ارائه گواهی می توانند در مسابقات آن شهرستان شرکت نمایند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار