• امروز یک شنبه بیست و ششم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیک

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری ۱۰ ویژه‌برنامه نیمه شعبان در بقاع متبرکه سیستان‌وبلوچستان

برگزاری ۱۰ ویژه‌برنامه نیمه شعبان در بقاع متبرکه سیستان‌وبلوچستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان‌وبلوچستان گفت: به‌مناسبت بزرگداشت نیمه شعبان، ۱۰ ویژه‌برنامه در جوار بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سطح استان برگزار می‌شود.

 شنبه 24 فروردین 1398   54  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام محسن مؤمنی‌مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان‌وبلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، گفت: به‌مناسبت بزرگداشت نیمه شعبان، ۱۰ ویژه‌برنامه در جوار بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سطح استان برگزار می‌شود.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ادامه داد: این برنامه‌ها در راستای تدابیر مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل اماکن متبرکه به قطب فرهنگی، از ۲۸ فروردین‌ماه در شهرستان چابهار آغاز شده و ۲ اريبهشت‌ماه در شهرستان زابل در جوار بقعه سید‌باقر ختم می‌شود.
  
وی با بیان اینکه در این ایام گروه ستاد شعبانیه از تهران، مهمان مردم استان خواهند بود، افزود: سخنرانی حجت‌الاسلام جوشقانیان از قم و حجت‌الاسلام معماریان از خطبای برجسته تهران از جمله برنامه‌های نیمه شعبان است.
 
مؤمنی‌مقدم با اشاره به اهمیت احیای شب نیمه شعبان اظهار کرد: در روایات تأکید شده که شب نیمه شعبان احیا داشته شود، از این‌رو برنامه‌ریزی شده تا مراسم احیای شب نیمه شعبان همراه با سحری، در مسجد حضرت ولی‌عصر(عج) شهرستان زاهدان برپا شود.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد: برگزاری مراسم قرائت دعای ندبه در بقعه سید‌باقر شهرستان زابل، گفتمان مهدویت با حضور اساتید برجسته در بقعه سید‌باقر و برپایی کرسی تلاوت قرآن کریم در مساجد اهل سنت استان از جمله مسجد آل رسول(ص) زاهدان همراه با قرائت قاریان برجسته اهل سنت و تشیع به‌مناسبت نیمه شعبان از جمله برنامه‌های این ایام خواهد بود.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار