• امروز جمعه چهارم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه یکپارچه ارائه خدمات میزخدمت الکترونیک سازمان اوقاف و امور خیریه

سامانه تدارکات الکترونیک

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سهم ناچیز سیستان‌وبلوچستان از موقوفات منفعتی

سهم ناچیز سیستان‌وبلوچستان از موقوفات منفعتی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: سهم استان از موقوفات منفعتی یا دارای درآمد بسیار ناچیز است، به‌طوری که از این منظر، در سطح کشور در رده آخر قرار داریم.

 دوشنبه 7 مرداد 1398   75  0      

حجت‌الاسلام محسن مؤمنی‌مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان‌وبلوچستان گفت: سهم استان از موقوفات منفعتی یا دارای درآمد بسیار ناچیز است، به‌طوری که از این منظر، در سطح کشور در رده آخر قرار دارد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ادامه داد: در حال حاضر، پنج هزار موقوفه در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است که چهار هزار و ۵۰۰ موقوفه اماکن عمومی هستند و درآمدی ندارند.
 
وی اظهار کرد: منفعتی بودن موقوفات یکی از مؤثرترین راه‌های استفاده بهینه از سنت حسنه وقف به شمار می‌رود و امیدواریم با همراهی خیران این سهم افزایش یابد.
 
مؤمنی‌مقدم بیان کرد: وقف‌های منفعتی در رفع مشکل نیازمندان، کمک به فقرا و تأمین جهیزیه، درمان و مسکن نیازمندان نقش بسزایی داشته و موجب ایجاد عدالت در جامعه می‌شود، اما متأسفانه فرهنگ وقف علی‌رغم تبلیغات صورت گرفته در سال‌های اخیر، هنوز به نحو مطلوب در جامعه نهادینه نشده و باید این سنت حسنه بیشتر در جامعه رواج یابد.
 
مدیرکل اوقاف استان بیان کرد: با وجود افراد خیّر و نیکوکار در استان، بسیاری از آن‌ها با این سنت حسنه که ماندگاری آن هم در دنیا و هم در آخرت است، آشنایی کامل ندارند که در این زمینه رسانه‌های گروهی باید اطلاع‌رسانی مناسب از وقف داشته باشند.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار