• امروز سه شنبه سی ام مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیک

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

شهدا الگوی بزرگ همه واقفان هستند

شهدا الگوی بزرگ همه واقفان هستند

مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: بزرگترین نمونه وقف را شهدا با نثار خون خود در تاریخ بشریت به ثبت رساندند و در واقع شهدا الگویی بزرگ برای همه واقفان به شمار می آیند.

 دوشنبه 14 مرداد 1398   35  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام مؤمنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت عباس بابایی (سرلشکر خلبان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران) گفت: وقف در حقیقت دیگران را برخود ترجیح دادن و نوعی ایثار و ازخودگذشتگی است و بزرگترین نمونه وقف را شهدا با نثار خون خود در تاریخ بشریت به ثبت رساندند و در واقع شهدا الگویی بزرگ برای همه واقفان به شمار می آیند.
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان با بیا اینکه هر کاری که در راه خدا انجام شود ماندگار می شود اظهار کرد: شهدا جانشان در راه خدا و برای حفظ اسلام و جامعه اسلامی وقف کردند فلذا نامشان برای همیشه در تاریخ جاودان است.
 
وی با اشاره به فرمایش مقام معظ رهبری مبنی بر اینکه «ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمتر از شهادت نیست.» افزود: مسئولیت خطیر و با ارزش امروز ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که اگر این مهم انجام نمیشد دفاع از حرم رخ نمی داد و مدافعی برای حرم پرورش نمی یافت.
 
مؤمنی مقدم تصریح کرد: وقف برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از حوزه های خوبی است که می بایست در این زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی شود تا خیرین و واقفین به اهمیت این حوزه نیز پی ببرند.
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان یادآور شد: وقف ظرفیت بالایی برای خدمت به همه موضوعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارد اما بهتر است نیازهای جامعه در اولویت نیات واقفان عزیز قرار گیرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار