• امروز جمعه چهارم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه یکپارچه ارائه خدمات میزخدمت الکترونیک سازمان اوقاف و امور خیریه

سامانه تدارکات الکترونیک

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

شهدا الگوی بزرگ همه واقفان هستند

شهدا الگوی بزرگ همه واقفان هستند

مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: بزرگترین نمونه وقف را شهدا با نثار خون خود در تاریخ بشریت به ثبت رساندند و در واقع شهدا الگویی بزرگ برای همه واقفان به شمار می آیند.

 دوشنبه 14 مرداد 1398   52  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام مؤمنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان ضمن گرامیداشت سالروز شهادت عباس بابایی (سرلشکر خلبان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران) گفت: وقف در حقیقت دیگران را برخود ترجیح دادن و نوعی ایثار و ازخودگذشتگی است و بزرگترین نمونه وقف را شهدا با نثار خون خود در تاریخ بشریت به ثبت رساندند و در واقع شهدا الگویی بزرگ برای همه واقفان به شمار می آیند.
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان با بیا اینکه هر کاری که در راه خدا انجام شود ماندگار می شود اظهار کرد: شهدا جانشان در راه خدا و برای حفظ اسلام و جامعه اسلامی وقف کردند فلذا نامشان برای همیشه در تاریخ جاودان است.
 
وی با اشاره به فرمایش مقام معظ رهبری مبنی بر اینکه «ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کمتر از شهادت نیست.» افزود: مسئولیت خطیر و با ارزش امروز ما ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که اگر این مهم انجام نمیشد دفاع از حرم رخ نمی داد و مدافعی برای حرم پرورش نمی یافت.
 
مؤمنی مقدم تصریح کرد: وقف برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از حوزه های خوبی است که می بایست در این زمینه اطلاع رسانی و فرهنگ سازی شود تا خیرین و واقفین به اهمیت این حوزه نیز پی ببرند.
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان یادآور شد: وقف ظرفیت بالایی برای خدمت به همه موضوعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دارد اما بهتر است نیازهای جامعه در اولویت نیات واقفان عزیز قرار گیرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار