• امروز جمعه پانزدهم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه یکپارچه ارائه خدمات میزخدمت الکترونیک سازمان اوقاف و امور خیریه

سامانه تدارکات الکترونیک

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

عید قربان، فرصتی ناب برای تقرب به مولاست

عید قربان، فرصتی ناب برای تقرب به مولاست

مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: روز عرفه و عید قربان همچون سایر ایام مبارک فرصتی است که خداوند برای بندگان زیرک خدا قرار داده تا به سوی او بشتابند.

 یک شنبه 20 مرداد 1398   24  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام و المسلیمن محسن مؤمنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان ضمن تبریک دهه امامت و ولایت گفت: عید سعید قربان و غدیر خم از اعیاد بزرگ ما مسلمانان بوده و زنده نگه داشتن این اعیاد از آن جهت که موجب ماندگاری فلسفه این اعیاد و وقایع تاریخی مربوط به این ایام است از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.
 
مؤمنی مقدم اظهار کرد: در روز عید قربان حضرت ابراهیم (ع) با اقدام کردن به ذبح فرزندش در واقع هوای نفس خود را به قتلگاه می برد. آن حضرت برای اطاعت از معبود خویش پای روی حبّ فرزند می گذارد و ما نیز این روز را هرسال زنده می کنیم تا بیاموزیم که هیچ چیزی و هیچ علاقه ای نباید ما را از خداوند دور کند و مانع اطاعت امرش شود.
 
وی افزود: محبت به خانواده، همسر و فرزندان در احادیث و روایات اهل بیت بسیار مورد تأکید است برای نمونه حضرت رسول اکرم (ص) می فرمایند: « بهترین مردان امت من، آن کسانی هستند که نسبت به خانواده خود خشن و متکبر نباشند و بر آنان ترحم و نوازش کنند و به آنان آزار نرسانند .»؛ کسب مال حلال نیز تا زمانی که به حرص تبدیل نشود و برای تأمین معاش خانواده باشد حتی جهاد در راه خدا محسوب می شود لکن علاقه به مال دنیا، به نفس خود، به همسر و فرزند و ... تا زمانی که ما را از خدا بازدارد مذموم است.
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان ادامه داد: راحت طلبی، به تأخیر انداختن نماز، کمک نکردن به خلق الله، عدم اهتمام به جهاد در راه خدا، تنبلی کردن در ادای وظایف همسری و شغلی و غیره همه از نمونه های حبّ نفس است که مانع اطاعت امر مولا می شود.
 
مؤمنی مقدم در پایان یادآور شد: روز عرفه و عید قربان همچون سایر ایام مبارک فرصتی است که خداوند برای بندگان زیرک خدا قرار داده تا به سوی او بشتابند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار