• امروز جمعه چهارم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه یکپارچه ارائه خدمات میزخدمت الکترونیک سازمان اوقاف و امور خیریه

سامانه تدارکات الکترونیک

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حکم آزادی ۲۸۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد سراسر کشور در عید غدیر صادر شد

حکم آزادی ۲۸۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد سراسر کشور در عید غدیر صادر شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: حکم آزادی ۲۸۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد سراسر کشور در عید غدیر صادر شد که 2 نفر از آنها متلق به استان سیستان و بلوچستان می باشند.

 یک شنبه 3 شهریور 1398   52  0      

حجت الاسلام مؤمنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سیستان و بلوچستان گفت: قانون مجازات اسلامی برمبنای شرع مقدس اسلام با لحاظ تمام مصالح فردی و اجتماعی وضع شده، در این قانون هرکس مسئول اشتباهات خودش است.
 
مؤمنی مقدم افزود: اساساً مجازات در درجه اول نتیجه طبیعی و قانونی اشتباهات است و نیز به منظور جلوگیری از ترویج فساد است.
 
وی ادامه داد: در جرائم غیرعمد که جنبه تنبیهی منتفی است و تنها بحث جبران خسارت مطرح است موضوع حمایت از خانواده های این زندانیان برای انسان های خیر از اهمیت خاصی برخودار است و در این راستا طرحی در سراسر کشور برای آزادی این زندانیان راه اندازی شده است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اظهار کرد: در قالب این طرح زندانیان متأهل و فاقد جرائم فساد اخلاقی، اعتیاد و زندانیانی که مرتکب جرائم غیر عمد مالی شده و از سال ۱۳۹۰ در زندان به سر می‌برند آزاد و به کانون خانواده‌های خود بازخواهند گشت.
 
وی گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه آمار این زندانیان آزاد شده را 280 نفر اعلام کرده که 2 نفر از آنها متلق به استان سیستان و بلوچستان می باشند.
 
گفتنی است، آسیب‌شناسی، دستگیری و حمایت از نیازمندانی که از هیچ پوشش حمایتی بهره‌مند نیستند، کاهش آسیب‌های اجتماعی، توسعه و ترویج فرهنگ ایثار، مشارکت مؤسسات امور خیریه و رفع نیازهای منطقه‌ای نیازمندان با بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود آستان مقدس امامزادگان و ارائه خدمات معیشتی، حمایت از بیماران خانواده‌های نیازمند و کمک به امر تسهیل ازدواج ایتام و افراد بی‌سرپرست و بد سرپرست ازجملهفعالیت‌ها، برنامه‌ها و اهداف مرکز امور خیریه سازمان اوقاف محسوب می‌شود.
 
خیرین نیکوکار و دیگر هم‌وطنان کشور در صورت تمایل می‌توانند کمک‌های خود را برای اجرای طرح آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به شماره کارت‌بانکی ۶۲۸۰۲۳۱۳۸۰۰۱۸۰۰۱ به نام «آزادی زندانیان جرائم غیرعمد» یا حساب شماره ۱۴۰۰۵۲۷۹۳۳۷ بانک مسکن به نام سازمان اوقاف و امور خیریه واریز کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار