• امروز سه شنبه بیست و نهم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه یکپارچه ارائه خدمات میزخدمت الکترونیک سازمان اوقاف و امور خیریه

سامانه تدارکات الکترونیک

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن در سیستان و بلوچستان

برگزاری آزمون حفظ و مفاهیم قرآن در سیستان و بلوچستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سیستان وبلوچستان گفت: آزمون حفظ و مفاهیم قرآن سال 98 با اهدای جایزه نقدی 500 هزارتومانی بدون قرعه کشی برگزار می شود.

 پنج شنبه 2 آبان 1398   43  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سیستان و بلوچستان،حجت الاسلام محسن مؤمنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سیستان وبلوچستان گفت: آزمون حفظ و مفاهیم قرآن کریم سال 98 با هدف ایجاد انگیزه در میان حافظان قرآن کریم، جهت تثبیت و ارتقاء محفوظات و ایجاد انگیزه در میان علاقمندان به قرآن کریم، براي حفظ و انس هرچه بیشتر با قرآن برگزار می شود.
 
مؤمنی مقدم افزود: علاقمندان می توانند از تاریخ 12 آبان الی 12 آذر با مراجعه به سایت (1) در آزمون کتبی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت نام نمایند.
 
این مقام مسئول اظهار کرد: بسط و گسترش فرهنگ قرآنی به عنوان یکی از ارکان ایجاد جامعه قرآنی به حساب می آید که با شناخت و ایمان به قرآن در آحاد جامعه و ارتباط و انس مستمر با آن و تحقق مضامین آیات قرآنی در رفتار فردي و اجتماعی اقشار مختلف جامعه دنبال می شود.
 
وی ادامه داد: براي نیل به این هدف، مجموعه فعالیت هاي قرآنی به ویژه «آموزش قرآن» در نظام جمهوري اسلامی از اهمیت راهبردي برخوردار است. سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) گویاي این است که در کنار آموزشی میبایست انگیزه ها و تشویق هاي مادي و معنوي تعریف شده تا امر آموزش تسهیل شده و عموم افراد جامعه به فراگرفتن قرآن تشویق گردند.
 
مؤمنی مقدم عنوان کرد: در همین راستا سازمان اوقاف و امورخیریه، نظام تشویقی جامعی براي حافظان قرآن طراحی نموده که گام اول آن اهداء کمک هزینه سفرهاي زیارتی به کلیه افرادي است که موفق به حفظ پنج جزء جدید از قرآن گردند.
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان وبلوچستان در توضیح آنکه،طرح تشویقی حافظان قرآن کریم شامل چه افرادي می شود گفت: بر اساس اطلاعات موجود از شرکت کنندگان آزمون سراسري سالهاي قبل، نسبت به رشته حفظی قبول شده در سالهاي 96 و 97 میزان 5 جزء به محفوظاتشان افزوده شده و پس از قبولی در آزمون کتبی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که سوم بهمن ماه امسال در سراسر کشور برگزار می شود، باید در آزمون شفاهی سازمان اوقاف و امورخیریه نیز موفق به کسب حد نصاب لازم شوند.
 
وی ادامه داد: شرکت در این طرح براي کلیه داوطلبان مرد و زن، بدون هیچگونه محدودیت سنی، آزاد است وکلیه داوطلبینی که در سال های 96 و 97 در آزمون مشترك سازمان اوقاف و امورخیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرکت نموده و موفق به کسب نمره قبولی شده اند، تنها می توانند در رشته بالاتر شرکت نمایند تا جایزه ویژه 500 هزار تومانی را دریافت نمایند.

این مقام مسئول تصریح کرد: با ارسال پیامک به قبول شدگان آزمون کتبی جهت اطلاع از زمان و مکان آزمون شفاهی، افراد واجد شرایط طبق زمان و مکان اعلامی از طریق کانال اطلاع رسانی و پیامک، با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر به حوزه آزمونی مراجعه می نمایند و بازه تقریبی زمانی آزمون شفاهی از5 لغایت 16 اسفند ماه خواهد بود که زمان دقیق آزمون بعد از اعلام و پالایش نتایج آزمون کتبی به افراد اعلام خواهد شد.
 
در این رابطه مرتضی کوچکی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امورخیریه استان گفت: حد نصاب قبولی در مرحله دوم آزمون (شفاهی) و دریافت هدایاي نقدی این طرح، کسب امتیاز 85 از 100 می باشد و آزمون شفاهی، تنها توسط ممتحنین مورد تأیید ستاد حفظ قرآن کریم اوقاف برگزار خواهد شد وصِرفاً از 5 جزء جدید محفوظات گرفته خواهد شد و افرادي که محفوظات جدیدشان بیش از 5 جزء باشد، تعیین 5 جزء از بین محفوظات جدید بر عهده خود ایشان خواهد بود.
وی افزود: براي سنین زیر 10سال و همچنین روشندلان، صِرف ثبت نام در آزمون کتبی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت حضور در آزمون شفاهی کفایت کرده و نیاز به شرکت در آزمون کتبی نمی باشد.
کوچکی ادامه داد: جایزه طرحسازمان اوقاف و امورخیریه در جهت اجراي نظام جامع تشویق حافظان قرآن کریم، به تمامی افرادي که در آزمون این طرح موفق به کسب امتیاز85 از 100 در دو مرحله کتبی و شفاهیآزمون گردند، بدون قرعه کشی کمک هزینه سفرهاي زیارتی هریک به مبلغ 5،000،000 ریال (پانصد هزار تومان) به صورت نقدي اهداء خواهد شد.
 
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف سیستان وبلوچستان گفت: سایر امتیازاتی که در قالب این طرح و آزمون برای حافظان قرآن کریم در نظر گرفته شده است می توان به شرکت در قرعه کشی صدها جایزه نفیس و ارزنده دیگر و همچنین اعطاء گواهینامه سازمان اوقاف و امور خیریه و امکان شرکت در دوره هاي تخصصی تربیت مربی حفظ قرآن کریم بدون نیاز به آزمون ورودي حفظ اشاره نمود.
www.quranedu.ir                                                                                                                                                                                                       
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار