• امروز سه شنبه بیست و نهم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه یکپارچه ارائه خدمات میزخدمت الکترونیک سازمان اوقاف و امور خیریه

سامانه تدارکات الکترونیک

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت ۴۲ وقف جدید در سیستان‌وبلوچستان

ثبت ۴۲ وقف جدید در سیستان‌وبلوچستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۲ وقف جدید در سرتاسر استان به ثبت رسیده است.

 پنج شنبه 9 آبان 1398   43  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام محسن مؤمنی‌مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۲ وقف جدید در سرتاسر استان به ثبت رسیده است.
 
وی با بیان اینکه بیشترین وقفیات در شهرستان‌های ایرانشهر و زاهدان ثبت شده است، افزود: از این تعداد، ۴۱ موقوفه متصرفی است و یک مورد نیز موقوفه غیرمتصرفی بوده و دارای متولی است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد: به‌دلیل نوع فرهنگ حاکم بر استان، عمده وقفیات با نیات ساخت مسجد و یا اجرای فعالیت‌های قرآنی صورت گرفته است، در حالی‌که وقف می‌تواند در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی منشأ خیر و برکت باشد.
 
وی ادامه داد: کارکردهای وقف بسیار وسیع بوده و گستره آن خیلی بیشتر از برپایی مراسم عزا و یا برنامه‌های قرآنی است؛ نباید وقف را به موضوعات خاصی محدود کرد. رسانه‌ها باید در سوق دادن نیات واقفین به سمت نیازهای روز جامعه به ما کمک کنند.
 
مؤمنی‌مقدم اظهار کرد: وقف دشمن فقر است، این فقر هم فقر علمی و فرهنگی و هم فقر اقتصادی را شامل می‌شود. وقف مصداق صدقه جاریه است که از مهمترین کارکردهای آن در جامعه فقرزدایی، تولید و ساختن آینده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار