• امروز جمعه یکم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

سامانه تدارکات الکترونیک

ارتباط با مدیر کل

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ثبت ۴۲ وقف جدید در سیستان‌وبلوچستان

ثبت ۴۲ وقف جدید در سیستان‌وبلوچستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۲ وقف جدید در سرتاسر استان به ثبت رسیده است.

 پنج شنبه 9 آبان 1398   26  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام محسن مؤمنی‌مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با ایکنا گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۴۲ وقف جدید در سرتاسر استان به ثبت رسیده است.
 
وی با بیان اینکه بیشترین وقفیات در شهرستان‌های ایرانشهر و زاهدان ثبت شده است، افزود: از این تعداد، ۴۱ موقوفه متصرفی است و یک مورد نیز موقوفه غیرمتصرفی بوده و دارای متولی است.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بیان کرد: به‌دلیل نوع فرهنگ حاکم بر استان، عمده وقفیات با نیات ساخت مسجد و یا اجرای فعالیت‌های قرآنی صورت گرفته است، در حالی‌که وقف می‌تواند در زمینه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی منشأ خیر و برکت باشد.
 
وی ادامه داد: کارکردهای وقف بسیار وسیع بوده و گستره آن خیلی بیشتر از برپایی مراسم عزا و یا برنامه‌های قرآنی است؛ نباید وقف را به موضوعات خاصی محدود کرد. رسانه‌ها باید در سوق دادن نیات واقفین به سمت نیازهای روز جامعه به ما کمک کنند.
 
مؤمنی‌مقدم اظهار کرد: وقف دشمن فقر است، این فقر هم فقر علمی و فرهنگی و هم فقر اقتصادی را شامل می‌شود. وقف مصداق صدقه جاریه است که از مهمترین کارکردهای آن در جامعه فقرزدایی، تولید و ساختن آینده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار