• امروز شنبه چهاردهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

میز خدمت

سامانه شکايات

سامانه تدارکات الکترونیک

خدمات غيرحضوري

واقفان رفع نیازهای روز جامعه را هدف قرار دهند

واقفان رفع نیازهای روز جامعه را هدف قرار دهند

امام جماعت مسجد اهل سنت خاش گفت: واقفان باید رفع نیازهای روز جامعه را هدف قرار دهند تا وقف هم برای مردم مفید بوده و هم بر روی پیشرفت جامعه تأثیر قابل توجهی بگذارد.

 شنبه 25 آبان 1398   57  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، مولوی یعقوب حسین بر، امام جماعت مسجد اهل سنت خاش گفت: وقف در اسلام یک سنت حسنه و بسیار خوبی است که در طول تاریخ بوده و هست و باید باشد.
 
مولوی حسین بر بیان کرد: ما به وقف نیاز مبرم داریم و از طریق وقف می توانیم برخی از مشکلات جامعه اسلامی را برطرف کنیم.
 
.وی با بیان اینکه حوزه های علمیه، مساجد، مدارس، دانشگاه ها و...همه نیازهای ضروری جامعه امروزی هستند
 
اظهار کرد: متأسفانه در برخی از مناطق و مکانها امکانات لازم برای ساخت مدرسه، مسجد، دانشگاه و... وجود ندارد لذا واقفان می توانند در این مواقع به کمک مردم بشتابد.
 
امام جماعت مسجد اهل سنت خاش ادامه داد: افرادی که خداوند به آنها مال و ثروتی عطا کرده شایسته است که از مال و ثروت خود در راستای ایجاد وقف و رفع نیازهای مردم و جامعه استفاده کنند.
 
وی با بیان اینکه واقفان باید رفع نیازهای روز جامعه را هدف قرار دهند تأکید کرد: وقف باید براساس نیازمندیهای جامعه باشد تا هم برای مردم مفید بوده و هم بر روی پیشرفت جامعه تأثیر مثبت و قابل توجهی بگذارد.
 
حسین بر یادآور شد: اشتغال زایی، مدرسه سازی، کمک به ایتام و خانواده های بی سرپرست و ... نیازهای روز استان است که می تواند نیات خوبی برای واقفان عزیز باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار