• امروز شنبه چهاردهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

میز خدمت

سامانه شکايات

سامانه تدارکات الکترونیک

خدمات غيرحضوري

واقفان، رحمت واسعه الهی را به سوی خود جذب می کنند

واقفان، رحمت واسعه الهی را به سوی خود جذب می کنند

مدیر حوزه های علمیه برادران سیستان و بلوچستان گفت: افرادی که مال خود را در راه خدا حبس می کنند خداوند هم رحمت واسعه خودش را در دنیا و آخرت به او کرامت می کند.

 شنبه 25 آبان 1398   36  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام عزیزی، مدیر حوزه های علمیه برادران سیستان و بلوچستان در راستای فرهنگ سازی وقف گفت: افرادی که دارای مال و ثروت اند و توانایی دارند باید اموال خود را جهت استفاده و بهره برداری دیگران وقف کنند.
 
مدیر حوزه های علمیه برادران استان با اشاره به این مطلب که پس از مرگ دست انسان از مالش کوتاه می شود افزود: در فرهنگ و روایات اسلامی دو ترکیب داریم یکی صدقه جاریه و دیگری باقیات الصالحات است.
 
وی از صدقه جاریه به عنوان صدقه ای که در طول زمان از بین نمی رود نام برد و ادامه داد: باقیات الصالحات عمل خیری است که باقی ست و بقا دارد.
 
عزیزی اظهار کرد: خوب است که انسان بعد از مرگ نیز عمل صالحش هنوز ادامه داشته باشد؛ وقف فرصتی است که خداوند در اختیار ما قرار داده تا بعد از مرگمان هم پرونده ی عمل صالح ما باز باشد.
 
این مقام مسئول بیان کرد: حوزه های علمیه، ثروت مکتب، ثروت دین است و این حوزه ها واقعاً نیازمند وقف هستند که متأسفانه بحث وقف برای حوزه ها در این استان خوب جا نیفتاده و رونقی ندارد، افرادی که می خواهند وقفی داشته باشند در این زمینه که ترویج مکتب است اقدام کنند.
 
مدیر حوزه های علمیه برادران استان در پایان خاطر نشان کرد: افرادی که مال خود را در راه خدا حبس می کنند خداوند هم رحمت واسعه خودش را قبل و بعد از مرگ، در دنیا و آخرت به او کرامت می کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار