• امروز چهارشنبه هفنم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

میز خدمت

سامانه شکايات

سامانه تدارکات الکترونیک

خدمات غيرحضوري

وقف، بقای ارزش‌های اسلامی را در پی دارد

وقف، بقای ارزش‌های اسلامی را در پی دارد

امام جمعه شهرستان چابهار گفت: مسئله وقف در طول تاریخ اسلام، یکی از ارشمندترین یادگاری‎هایی است که پایه، بنیان و بقای ارزش‌های اسلامی را در پی داشته است.

 دوشنبه 11 آذر 1398   41  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، امام جمعه شهرستان چابهار اظهار کرد: در حالی‌که اموال و دارایی از بین رفتنی است، وقف، مال را دائمی و پاک کرده و حیات ابدی واقف را تأمین می‌کند چرا که تا زمانی که دیگران از موقوفه وی بهره می‌برند اموال وی باقی است.
 
وی افزود: مسئله وقف در طول تاریخ اسلام، یکی از ارشمندترین یادگاری‎هایی است که پایه، بنیان و بقای ارزش‌های اسلامی را در پی داشته است. امام جمعه شهرستان چابهار با این‌که وقف، مصداق بارز باقیات صالحات، است افزود: رسیدگی به فقرا، ایتام، ساخت مسجد، مدرسه، سقاخانه، رسیدگی به بقاع متبرکه و امامزادگان و ساخت فرهنگ اسلامی همه از زمینه‌های وقف به شمار می‌رود.
 
وی با بیان اینکه در وقف، مجموعه ای فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی وجود دارد گفت: انسان‌هایی که خواستار نامه اعمال گشوده حتی پس از مرگ و به دنبال یادگار صالح هستند از وقف پیروی کنند.
 
موسوی با بیان، عملکرد خوب و مثبت سازمان اوقاف و امور خیریه، بهترین مبلغ و مشوق توسعه فرهنگ وقف در جامعه می باشد افزود: در صورتی که سازمان اوقاف و امور خیریه عملکردی منفی داشته باشد دلزدگی واقفان را در بر خواهد داشت.
 
وی تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه عملکرد خود را آسیب شناسی کرده و سپس با صحیح عمل کردن براساس نیت واقف، مروج خود باشد. وی با تأکید بر اینکه سازمان اوقاف باید امانتدار صادقانه در نیات واقفان باشد افزود: منبرها، موعظه ها، مراکز علمی و دانشگاه ها بهترین مراکز تبلیغ وقف می باشند.
 
امام جمعه شهرستان چابهار در پایان گفت: خوشبختانه سال هاست که در راستای ایجاد صدقه جاریه و وقف در شهرستان چابهارچندین مسجد، مرکز فرهنگی و حوزه علمیه احداث کرده ام.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار