• امروز چهارشنبه هفنم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

میز خدمت

سامانه شکايات

سامانه تدارکات الکترونیک

خدمات غيرحضوري

اشتغال زایی و کارآفرینی، اولویت کارکرد نهاد وقف در استان است

اشتغال زایی و کارآفرینی، اولویت کارکرد نهاد وقف در استان است

عضو هیأت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: وقف نهادی است که در همه زمینه های مادی و معنوی می تواند مؤثر واقع شود اما در عصر حاضر اشتغال زایی و کارآفرینی می تواند اولویت کارکرد نهاد مقدس وقف در استان ما قرار بگیرد.

 پنج شنبه 14 آذر 1398   82  0      

امیرحمزه سالارزائی، عضو هیأت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار احسان ماندگار گفت: بدون شک کارهای عام المنفعه و خداپسندانه دارای اهمیت زیادی است و باعث می شود که انسان ها به لحاظ معنوی و روحی نیز پیشرفت کنند؛ وقف چون یک عمل وجدانی و خداپسندانه است بخش معنایی و معنویت یک انسان را نیز تقویت می کند.
 
مدیرگروه فقه و مبانی حقوق اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان در خصوص آثار فردی و اجتماعی وقف برای واقف و جامعه اظهار کرد: طبیعتاً واقف چون در امور خداپسندانه و خیرخواهانه وارد شده است به لحاظ روحی و معنوی ارتقا می یابد و به طبع آن از خیرات و برکات آن، جامعه هم بهره مند می شود؛ بدن شک یک نوع ارتباطات معنوی و درون پیوندی میان فرد و جامعه ایجاد می شود که توسعه و برکت را برای همه انسان ها موجب می شود.
 
این مدرس دانشگاه ضمن تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ وقف در جامعه تصریح کرد: ترویج فرهنگ وقف در جامعه به معنای ترویج خیرخواهی، معنویت و نوع دوستی است و به نسبت سهمی که وقف به عنوان یک نهاد معنوی دارد سبب کاهش شکاف های طبقاتی به لحاظ مادی و مالی در جامعه می شود.
 
سالارزائی افزود: یکی از راکارهایی که می تواند در خصوص ترویج فرهنگ وقف در جامعه بسیار مؤثر باشد معرفی واقفانی است که موقوفاتشان در جهت خدمت به بندگان خدا بوده و آثار، برکات و پیامدهای مثبت آن در جامعه ملموس و عینی می باشد.
 
عضو هیأت علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان در خصوص نیازهای استان برای ایجاد وقف گفت: البته وقف یک نهادی است که در همه زمینه های مادی و معنوی می تواند مؤثر واقع شود اما در عصر حاضر که طبقات زیادی از اصناف جامعه در نیازهای اولیه زندگی خود با کمبود مواجه هستند، اشتغال زایی و توانمندسازی اقشار محروم جامعه به ویژه جوانان مستعد، سالم آماده به کار و تلاش اما به لحاظ مالی تهیدست می تواند اولویت کارکرد نهاد مقدس وقف در استان ما که آمار بیکاری در آن به نسبت سایر استان ها بالا است، قرار بگیرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار