• امروز چهارشنبه هفنم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

میز خدمت

سامانه شکايات

سامانه تدارکات الکترونیک

خدمات غيرحضوري

ورود واقفان به عرصه سلامت و درمان در شرایط کنونی ضروری و ارزشمند است

ورود واقفان به عرصه سلامت و درمان در شرایط کنونی ضروری و ارزشمند است

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان گفت: باتوجه به خطر شیوع ویروس کرونا در کشورمان و متاسفانه کمبود امکانات استان در زمینه سلامت و درمان، توجه خیرین به این مقوله و ایجاد وقف در این خصوص پسندیده و ارزشمند خواهد بود.

 چهارشنبه 14 اسفند 1398   62  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام محسن مومنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان به مناسبت روز احسان و نیکوکاری گفت: وقف یکی از نمونه های بارز و شاخص احسان است چراکه واقف گویا همیشه در حال نیکی کردن به مخلوقات خداوند است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان با بیان حدیثی از امام حسين (ع) که می فرماید: "اى مردم در خوبى ها با يكديگر رقابت كنيد و در بهره گرفتن از فرصت ها شتاب نماييد و كار نيكى را كه در انجامش شتاب نكرده ايد، به حساب نياوريد." بر اهمیت احسان به همنوعان و انفاق به عنوان نمونه ای از آن تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در متون دینی ما رفع حاجت و هم و غم مردم بسیار با ارزش است افزود: در انجام کارهای خیر زمان شناسی و نیازسنجی بسیار اهمیت دارد بنابراین کار خیری که نیازهای روز جامعه را برطرف کند ارزش و پاداش بیشتری خواهد داشت.

مومنی مقدم تصریح کرد: در جریان سیل اخیر در استان همین موقوفات مرتبط و دوراندیشی واقفان به کمک مردم شتافت و بخش قابل توجهی از نیاز آنان را پاسخ داد.

وی ادامه داد: باتوجه به خطر شیوع ویروس کرونا در کشورمان و متاسفانه کمبود امکانات استان در زمینه سلامت و درمان، توجه خیرین به این مقوله و ایجاد وقف در این خصوص پسندیده و ارزشمند خواهد بود.

مدیرکل اوقاف استان اضافه کرد: سلامت جسم و روان مردم از ضرورت های اولیه پیشرفت یک جامعه است.

وی اظهار کرد: استان سیستان و بلوچستان درحدود ۵۰۰۰ موقوفه دارد که از این میان تنها ۴ مورد آن نیت درمانی دارد.

مومنی مقدم ادامه داد: موقوفات درمانی استان عبارت اند از: درمانگاه شمیم یار در زاهدان که خدمات کلی و عمومی ارائه می دهد،

موقوفه خاور زابلی در زمینه بیماری های مادر زادی بصورت رایگان خدمات دهی می کند، موقوفه ابراهیم زاده با نیت کمک به هزینه های دارو و درمان ثبت شده و موقوفه مدد کاری جهت کمک به کودکان سرطانی بیمارستان محک تهران ایجاد شده است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان در پایان با اشاره به مجدد به حدیث ذکر شده و دعوت به سبقت در امور خیر یادآور شد: خیرین و واقفین استان در شرایط امروز جامعه شایسته است که برای کمک به بخش سلامت، بهداشت و درمان جامعه بشتابند و برای خود توشه ی نیکو برگیرند و برای مردم استان و به ویژه نیازمندانی که توان استفاده از خدمات پزشکی را ندارند، سلامتی و آرامش را به ارمغان بیاورند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار