• امروز پنج شنبه سوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

میز خدمت

سامانه شکايات

سامانه تدارکات الکترونیک

وقف از ظرفیت بالایی در عرصه اقتصاد مقاومتی و رونق تولید برخوردار است

وقف از ظرفیت بالایی در عرصه اقتصاد مقاومتی و رونق تولید برخوردار است

مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان در خصوص نقش اوقاف در تحقق شعار سال گفت: کارکردهای گسترده وقف، عرصه اقتصاد و کارآفرینی را نیز شامل می شود اگرچه در استان ما متاسفانه موقوفات در این زمینه ناچیز است.

 جمعه 8 فروردین 1399   72  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام محسن مومنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گفت: یکی از مهم ترین مسائل در هر کشوری بحث مدیریت اقتصادی است و در کشور ما با وجود تحریم ها، این مسئله از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تاکید کرد: عزت، استقلال و سربلندی یک کشور قطعا نیازمند یک اقتصاد کارآمد و رونق تولید و صادرات گسترده است.

مومنی مقدم اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب به جهت اهمیت این مسئله چند سالی است که شعار سال حول محور اقتصاد و رونق تولید داخلی تعیین می کنند و امسال را نیز به سال جهش تولید نامگذاری کردند.

وی افزود: ایستادگی و مقاومت و مبارزه در برابر دشمن از روحیات انکارناپذیر مردم ایران است؛ عرصه تولید نیز امروز نیاز به مبارزان و مجاهدانی دارد که همواره به سربلندی ایران اسلامی می اندیشند.

مدیرکل اوقاف استان تصریح کرد: اگر کسانی که در زمینه تولید کار می کنند از این دیدگاه به کار خود نگاه کنند قطعا هم انگیزه، تلاش و همتشان مضاعف می شود و هم خداوند به کارشان برکت می دهد.

وی ادامه داد: در این عرصه ما در درجه نخست نیاز انجام کارهای علمی و پژوهشی قوی و کاربردی داریم و این پژوهش ها نیز قطعا نیازمند پژوهشگران زبده است؛ و در درجه دوم به سرمایه گذارانی نیاز داریم که این پژوهش ها را به مرحله تولید در بیاورند.

خوشبختانه در سال های اخیر برخی از کالای داخلی به لحاظ کیفی از رشد خوبی برخوردار شدند اما برخی از تولید کنندگان متاسفانه همچنان تنها به تولید انبوه فکر می کنند.

مومنی مقدم در خصوص نقش اوقاف در تحقق شعار سال اظهار کرد: کارکردهای گسترده وقف، عرصه اقتصاد و کارآفرینی را نیز شامل می شود اگرچه در استان ما متاسفانه موقوفات در این زمینه بسیار ناچیز است.

وی افزود: مجموعه اوقاف تمام تلاش خود برای معرفی وقف و نیازهای جامعه به مردم و به ویژه خیرین می کند تا نیات واقفان را به این عرصه هدایت کند.

مدیرکل اوقاف استان گفت: تلاش برای احیای موقوفات وسرمایه گذاری دراین زمینه از دیگر برنامه های مهم و همیشگی اوقاف است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار