• امروز پنج شنبه سوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

میز خدمت

سامانه شکايات

سامانه تدارکات الکترونیک

روحیه وقف، خدمت به جامعه است/ روزانه ۱۰۰۰ ماسک از محل موقوفات در زاهدان تولید می شود

روحیه وقف، خدمت به جامعه است/ روزانه ۱۰۰۰ ماسک از محل موقوفات در زاهدان تولید می شود

مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان با اشاره به کارکردهای گسترده وقف و نقش این سنت حسنه در رفع مشکلات و کمبودهای جامعه گفت:روزانه ۱۰۰۰ عدد ماسک برای خادمین، هیات امنا و نمازگزاران مساجد از محل درآمدهای موقوفات مرتبط تولید می شود.

 شنبه 9 فروردین 1399   79  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام محسن مومنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گفت: شیوع ویروس خطرناک کرونا یکی از مسائلی است که امروزه بسیاری از کشورها با آن دست و پنج نرم می کنند؛ ملت و دولت باید دست در دست هم این مشکل را حل کنند.

مومنی مقدم اظهار کرد: قطعا دولت وظیفه خطیری در کنترل این ویروس دارد اما مردم نباید مسئولیت خود را نادیده بگیرند چه بسا که بدون همکاری مردم، این ویروس روز به روز شایع تر نیز خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه عده ای این مسئله را جدی نگرفته و همچنان طبق سال های گذشته به خرید، مسافرت و دید و بازدیدهای نوروزی خود می پردازند.

مدیرکل اوقاف استان تاکید کرد: کسانی که نکات بهداشتی را رعایت نمی کنند بدون شک در ابتلا و مرگ بسیاری از هموطنان خود در اثر این ویروس سهیم هستند و شرعا باید پاسخگو باشند.

وی در ادامه عنوان کرد: با توجه به روح وقف که خدمت به جامعه است مجموعه اوقاف نیز همواره سعی دارد در همه مشکلات جامعه ورود کرده و در حد توان خدمات رسانی کند.

مومنی مقدم افزود: در خصوص جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نیز اوقاف وارد عمل شد؛ بقاع متبرکه از اسفندماه سال گذشته به طور روزانه ضدعفونی شده و ضدعفونی ۴۰۰ مورد از مساجد اهل تشیع و تسنن شهرستان زاهدان نیز با همکاری اداره آب و فاضلاب و بسیج طلاب انجام گردید.

وی بیان کرد: همچنین روزانه ۱۰۰۰ عدد ماسک برای خادمین، هیات امنا و نمازگزاران مساجد از محل درآمدهای موقوفات مرتبط تولید می شود.

وی ادامه داد: روزانه بین پنج مسجد، ماسک توزیع می شود که سهم هر مسجد ۲۰۰ عدد می باشد.

مدیرکل اوقاف استان در پایان با اشاره به کارکردهای گسترده وقف و نقش این سنت حسنه در رفع مشکلات و کمبودهای جامعه اظهار کرد: امیدواریم با توجه ویژه خیرین و واقفان عزیز به مسائل و نیازهای روز جامعه استان ما در زمینه وقف برای بهداشت و درمان، اقتصاد، اشتغال و کارآفرینی، آموزش و پرورش، حمایت از نخبگان، کمک به ایتام و نیازمندان و غیره، حرف بیشتری برای گفتن داشته باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار