• امروز پنج شنبه سوم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

میز خدمت

سامانه شکايات

سامانه تدارکات الکترونیک

مراقبت لحظه به لحظه از نفس، خصیصه منتظران واقعی امام عصر(عج)

مراقبت لحظه به لحظه از نفس، خصیصه منتظران واقعی امام عصر(عج)

مدیرکل اوقاف و امورخیریه سیستان و بلوچستان گفت: منتظر واقعی هر لحظه باید مراقب نفس و خواسته های نفسانی خود باشد./منتظران از خطاهایی که نفس برای انسان زینت داده و اعمال خیری که ناخالصانه انجام می شود غفلت نکنند.

 سه شنبه 19 فروردین 1399   72  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان سیستان و بلوچستان، حجت الاسلام محسن مومنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و به ویژه عید بزرگ نیمه شعبان گفت: مساله مهدویت اختصاص به اسلام ندارد و در سایر کتاب‌های آسمانی نیز مورد توجه قرار گرفته است و پروردگار از وجود منجی بشریت در آن‌ها خبر می‌دهد.

این مقام مسئول اظهار کرد:  ظهور حضرت مهدی (عج) با معجزه صرف محقق نمی‌شود بلکه امام منتظر من و شماست تا ضمن آمادگی درونی، آمادگی اجتماعی در زمینه فکری، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در قالب تمدن نوین اسلامی ایجاد کنیم.

وی افزود: روحیه جهاد و ظلم ستیزی از ویژگی های مهم منتظران است اما توجه داشته باشیم که برای کسب این صفت از صفات منتظران واقعی باید ابتدا از نبرد با دشمن درونی شروع کنیم.

مومنی مقدم ادامه داد: تشخیص دشمنان بیرونی و شناخت حیله های آنان به مراتب آسانتر از شناخت دشمن درونی است.

وی تصریح کرد: منتظر واقعی هر لحظه باید مراقب نفس و خواسته های نفسانی خود باشد.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان گفت: شیطان متناسب با موقعیت و شرایط روحی هرکسی او را وسوسه می کند؛ گاهی ممکن است شخص مقیدی را به کار خوبی وسوسه کند که نیت آن دچار اشکال است.

وی تاکید کرد: همان طور که خداوند در مورد انجام کارهای خیر به ظرفیت هرکسی نگاه می کند و به همان مقدار به او تکلیف می دهد در مورد کارهای شر نیز از هرکس به میزان توانش از او انتظار دارد.

مومنی مقدم اظهار کرد: گاهی مشاهده انسان های متدین به صرف اینکه گناه ها و خطاهای بزرگی همچون دزدی، فحشا و شراب خواری را مرتکب نشده اند دچار عجب شده و خیالشان راحت می شود که گناهی ندارند.

وی ادامه داد: این افراد نیز باید همواره محاسبه نفس کنند و از خطاهایی که شیطان و نفس برایشان زینت داده و کارهای خیری که ناخالصانه انجام داده اند غفلت نکنند.

مدیرکل اوقاف استان با بیان اینکه نیمه شعبان و به ویژه سحرگاه این روز فرصت خوبی برای استغاثه و مناجات است افزود: گاهی ممکن است انسان به محض ورود به جلسات دعا و مناجات تمام حاجات دنیایی را مدنظر قرار دهد و البته اینگونه حاجت ‌خواستن از خداوند عیبی ندارد اما آنچه که مهم‌تر است حاجات معنوی، معرفت و نورانیت خواستن از خداوند است؛ خُلق حسن، شکرگزاری و حیات طیبه نفس حاجاتی است که اگر به آنها توجه شود، بهره کامل را خواهیم برد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار