• امروز شنبه چهاردهم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

ارتباط با مدیر کل

میز خدمت

سامانه شکايات

سامانه تدارکات الکترونیک

خدمات غيرحضوري

حجت الاسلام خاموشی: یک هزار و ۸۶۰ موقوفه درمانی داریم/ تشریح فعالیت های اوقاف در بخش دانش بنیان

حجت الاسلام خاموشی: یک هزار و ۸۶۰ موقوفه درمانی داریم/ تشریح فعالیت های اوقاف در بخش دانش بنیان

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار عصر روز گذشته وزیر و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون اول رییس جمهور گفت: تعداد یک هزار و ۸۶۰ موقوفه درمانی داریم.

 دوشنبه 9 تیر 1399   7  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سیستان وبلوچستان به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، حجت الاسلام و المسلمین مهدی خاموشی افزود: از این تعداد یک هزار و ۸۶۰ موقوفه درمانی فعال و دایر است.
وی ادامه داد: در زمان کرونا مهمترین بیمارستان های وقفی فعال و در حال ارائه خدمات به مردم و بیماران بود.
خاموشی گفت: تعداد قابل توجهی خانه بهداشت زیر نظر سازمان اوقاف و امور خیریه فعال است. یک هزار و ۹۰۰ موقوفه دارای یک هزار و ۴۰۰ رقبه داریم که کار ثبتی آن ها در حال انجام است و باید با دریافت اطلاعات و اسناد کامل در سامانه ای آن ها را ساماندهی کنیم.
وی با تاکید بر اینکه سازمان اوقاف یک سازمان سرمایه ای است، ادامه داد: این سازمان ظرفیت های بسیاری دارد و دارای زمین های وقفی است که می توان از ظرفیت های آن در زمینه های مختلف بهره برد. همچنین کارهای خوبی در تولیدات کشاورزی و مواد پروتئینی و میوه در حال انجام است.
خاموشی افزود: این سازمان در بخش دانش بنیان هم در حال فعالیت است و در حال تاسیس ۳ مرکز دانش بنیان در البرز، ساختمان قدیم سازمان اوقاف و مازندران هستیم.
وی با اشاره به فعالیت های بقاع متبرکه گفت: در این بقاع حرکت های اجتماعی فعال تر است. در زمان شیوع کرونا در سال ۹۸ اقدامات بسیاری با کمک مردم در این بقاع انجام شد که از آن جمله می توان به تولیدات ماسک، گان، دستکش و ... اشاره کرد.
خاموشی تصریح کرد: ۱۰۹ چرخ خیاطی برای این کار در بقاع مستقر شد که ۹۸ چرخ خیاطی متعلق به خود مردم بود که خودشان هم با آن به تولید ماسک و دیگر اقلام بهداشتی می پرداختند.
وی به دیگر فعالیت های این سازمان اشاره کرد و افزود: مسابقات قرآنی و فعالیت در این زمینه از دیگر اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه است که امسال به دلیل شیوع کرونا برگزار نشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار